Kara lahana yemekleri

Yöresel olarak farklı kültürlerin etkisinde olan ülkemiz, mutfakta ki tatları bakımından da şanslıdır. Her bölgemizin kendine has bir yemek yapışı ve lezzet anlayışı var. Karadeniz de bu bakımdan bakıldığında kendine münhasır bir bölgedir. Kendine has tadı ile kara lahana yemeği başarılı bir sonucu hızlı şekilde veren bir lezzet. Besin değeri de oldukça yüksek olan bu yemek, inanılmaz bir vitamin kaynağıdır. Sizler için bazen kara lahana yemekleri reçeteleri sunmaya çalışıyoruz. Bu şekilde aradığınız, özlediğiniz ya da denemek istediğiniz tarifleri deneme şansını yakalamanıza yardımcı oluyoruz. En güzel tadı alacağınız kara lahana kavurması ya da çorbası için sitemizi takip edebilirsiniz. Bir Karadenizli olmayabilirsiniz, ancak bu lezzeti denemek istemeniz de doğaldır. Bu nedenle tariflerimizi sizin için derliyoruz. İster sade ister bulgurlu kara lahana yemeği yaparak, sofralarınıza zenginlik katabilir, sevdiklerinize besleyici ve enfes tatlar sunabilirsiniz.

 Bulgurlu kara lahana yemeği 

Kara Lahana Yemeği Malzemeler

2 Kilo Kara Lahana

4 Adet Soğan

4 Adet Patates

1 Kilo Bezelye

Yarım Yemek Kaşığı İç Yağ

Tuz

Kara Lahana Yemeği 1

Kara Lahana Yemeği Yapılışı

Öncelikle lahanaları ıspanak gibi doğrayalım. Patatesleri küp şeklinde doğrayalım. Geniş bir tencereye bezelye, patates ve lahanayı koyup karıştıralım.

Kara lahana yemeği

Haşlanma sırasında iç yağını ilave edelim. Başka bir tencerede soğanları kavuralım. Üzerine ise süzülmüş olan lahanaları ilave edelim. Bu şekilde kavuralım ve sıcak olarak servise sunalım.

karalahana yemekleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here