çorba tarifi

Ramazan ayı bereketi ile gelirken, bayanlar ve tüm oruç tutanlar için iftar ve sahur yemekleri menüleri de hazırlanamaya başladı. Tok tutan ve hafif tatların olduğu sahur yemekleri kadar, iftar da oluşturabileceğiniz pratik menüleri de sizlere sitemizde sunmaya başlıyoruz. Oldukça enfes ve denenmiş kolay yemekler ile iftarlarınızı en güzel şekilde hazırlayabilirsiniz. Başlangıç için iftarda olmazsa olmaz çorbalardır. Bu nedenle iftar çorba tarifleri için sizlere birkaç pratik tarif sunmak istedik. Sımsıcak ve enfes tatları ile harika çorbalar şimdi iftar sofralarınızda yerini almaya başlayacak. Aradığınız kolay ve pratik iftar için çorba tarifi ise sizlere hemen birkaç tarif verelim. Aşağıda ki linklerde çok çabuk hazırlayabileceğiniz birkaç tarife yer vermeye çalıştık. Bu tariflerin haricinde, hazır çorbaları da deneyebilirsiniz.

çabuk çorba

İftar Çorba Tarifleri Nelerdir?

Özellikle çabuk çorba yapmak isterseniz, tarhana çorbası sizin için harika bir seçenektir. Sıcak ve limonlu bir mercimek çorbasına ise kesinlikle kimse hayır diyemez. Peki ya bu sıcak günlerde içinizi ferahlatacak bir yoğurt çorbası nasıl olurdu?

kolay çorba

Tüm seçeneklerin yanına şehriye çorbası ya da ezo gelin çorbasını da ekleyebilirsiniz. Dilerseniz bu ve kolay çorba tariflerine hemen ulaşmak için çorbalar menümüze hemen bakabilirsiniz. Bu şekilde hızlı olarak evinizde güzel iftar çorbaları da hazırlamanız mümkün olacaktır.

iftar çorba tarifleri

Farklı çorbalar denemek isteyenler için kremalı ya da sebzeli çorbaları da önerebiliriz. Kategorilerde bu tariflere hızlı bir şekilde sizler de ulaşabilirsiniz. Beğeni kazanan çorbaların sırrı ise kesinlikle kıvamlarıdır. Bu nedenle çorba terbiyesi nasıl yapılır konulu yazımıza göz atmanızda yarar var. Bu şekilde basit bir un çorbası bile inanılmaz lezzetli şekilde yapılabilir.

iftar için çorba

Pratik Çorbalar İçin Öneriler

  • Çorbalarınıza anlam, tat ve görsellik katmak için birkaç ipucu da verelim.
  • Bazı çorbaların üzerine tereyağını hafif kızartıp, toz kırmızıbiber ile servis yapabilirsiniz.
  • Bayat ekmeklerinizi dilimler, sonra onları küp şeklinde doğrayıp fırında kıtır ekmek yapabilirsiniz. Daha sonra bu ekmekleri tereyağında biraz daha kızartıp birçok çorbada kullanmanız mümkün olacaktır.
  • Artan pilavlarınız ile harika ayran çorbası yapabilirsiniz.
  • Sade ve yavan gelen çorbalarınıza limon ve sarımsak ile sos hazırlayabilirsiniz. Özellikle un çorbası bu şekilde enfes bir lezzete kavuşacaktır.
  • Şehriye, tarhana ve yoğurt çorbalarına bolca nane kullanabilirsiniz. Lezzeti artacaktır.

Pratik Çorbalar İçin Öneriler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here