çiçek börek tarifi

Farklı ve güzel görünümlü çiçek böreği sizlerin de severek yapacağı kolay bir tarif. Yufka ile yapacağınız bu harika börek, çay saatlerinizde ya da sabah kahvaltılarınızda sevdiklerinizin yüzünü güldürecek türden. Farklı güneş börek tarifleri olarak da karşınıza çıkacak bu tarifi, mayalı hamurdan da yapabilirsiniz. Biz burada yufkadan çiçek börek tarifi sunuyoruz. Bu neden ile daha hızlı bir börek yapabileceksiniz.

Değişik hamur işleri ile karşınıza çıkan sitemiz, çocuklarınız, sevdikleriniz ve misafirleriniz için en güzel seçenekleri sizlere sunuyor. Bunlar içinde yer alan güneş böreği de bu tarz tariflerden bir tanesi. Özel tarifleri bulacağınız çabuk yemek sitemizde, her zaman damak tadınıza uygun kolay yemek ve börekleri bulabileceğinize emin olabilirsiniz.

 

çiçek böreği

Çiçek Börek Malzemeler

5 adet yufka

100 gr. beyaz peynir

1 adet yumurta akı

Kızartmalık yağ

Çiçek Börek Yapılışı

İlk olarak yufkaları üst üste koyalım. Daha sonra su bardağı ağzı ile keselim. Diğer taraftan rendelenmiş peynir ile yumurta akı karıştırıp harcımızı hazırlayalım. Her katın ortasına hazırlamış olduğumuz harçtan koyalım.

Her katın ortasına hazırlanan harçtan nohut büyüklüğünde parçalar yerleştirelim. Daha sonra tekrar üst üste koyalım. Ortasına parmakla bastıralım. Bu şekilde birbirini tutmasını sağlayalım. Bütün yufkalar ve harç bitinceye kadar bu işlemi uygulayalım.

Tavaya yağ koyup ocağa alalım. Yağ iyice kızdıktan sonra börekleri arkalı önlü olarak iyice kızartalım. Kızarınca yapraklar açılarak çiçek görüntüsü verecektir. Daha sonra servis tabaklarına alalım ve sıcak olarak ikrama sunalım. Afiyet olsun.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here